Přehledně EU dotace

U nás je k dispozici rovnou několik druhů dotací, od těch evropských dotacích pro včelaře přes dotace pro začínající včelaře atd. A jako včelaři jste o nich již určitě slyšeli, ale aby se v nich člověk snadno vyznal, to je již těžší, zvláště když zákoníky a vyhlášky si stále drží svůj spletitý právnický jazyk.

Dotace pro včelaře přehledně

Proto jsme pro vás připravili tento krátký článek, kde se můžete rychle zorientovat a snadno zjistit, na jaké dotace máte nárok a také jak o ně zažádat. Snažíme se na jednom místě jednou shrnout a vysvětlit vše potřebné

Prvně si však dovolíme malé upozornění – podmínky v rámci získávání dotací se mohou rok od roku v určitých detailech lišit v návaznosti na nové předpisy. Vždy se ale snažíme změny sledovat a uvádět jen aktuální informace. Pokud byste sami chtěli jít „až ke zdroji“, najdete kompletní směrnice se všemi legislativními požadavky.

Dotace pro začínající včelaře

 S účinností od roku 2017 je tato část dotací pozastavena.

Dotace na technickou pomoc

O dotaci na obnovu vybavení může žádat jakýkoliv včelař, bez ohledu na délku jeho členství v ČSV. Dotace se využívá většinou na dražší včelařské vybavení, jako jsou medomety, refraktometry nebo také na boj proti varroáze. Co všechno si díky dotaci na technickou pomoc můžete pořídit, najdete v našem samostatném článku.

Dotace pro racionalizaci kočování

Pokud byste rádi racionalizovali kočování, platí zde stejné podmínky jako při dotaci na technickou pomoc.

Jak o dotaci požádat

I když se to nemusí na první pohled zdát, získat výše zmíněné dotace není ničím složitým. Ba naopak. Celý proces je jednoduchý a stačí, když jej shrneme do tří bodů:

·         Nejdříve vyplňte žádost, kterou můžete získat například v dubnovém vydání časopisu Včelařství

·         Správně vyplněnou žádost odešlete nejpozději 20. června přímo na sídlo Českého Svazu Včelařů (Český svaz včelařů, o. s.; Křemencova 8; Praha 1; 115 24)

·         Nezapomeňte s žádostí poslat i faktury, které doloží, že jste zboží skutečně zakoupili. Jestliže zboží ještě nemáte, můžete poslat faktury dodatečně, nejpozději však do 20. srpna

Podmínky pro udělení dotace

Dotace získá každý včelař, který:

·         Pošle žádost o dotaci, která bude odeslána do 31. srpna

·         Žádosti doprovodí jasnými fakturami, které musí být doručeny do 31. srpna (zboží by ale mělo být nakoupeno do 31. července)

Závěrečné typy

Prvně je důležité poslat žádosti i s fakturami co nejdříve a nijak neotálet. Ke konci termínu, kdy je možnost žádosti posílat, totiž je ČSV již natolik zaneprázdněn přijímáním nových žádostí, že jim nevěnuje takovou péči a žádosti chybně vyplněné jednoduše ignoruje. Zatímco pokud žádost podáte na začátku období, mohou vám pracovníci ČSV, pokud máte v žádosti chybu, poradit a vy můžete žádost poslat znovu.

S žádostmi o dotace a o dotacích celkově vám můžeme poradit i my. Můžete jednak vyzkoušet náš článek s otázkami a odpověďmi, nebo nás kontaktujte přímo na telefonu: +420 603 978 312 (volejte prosím mezi 10:30 až 18:30) popřípadě pomocí tohoto kontaktního formuláře.

Přímý kontakt

 • Dotační poradna
  Kabeláčova 562/4
  Praha - Lhotka
  144 00
  V budově včelařských potřeb
 • Napište nám
  info@dotaceprovcelare.cz
 • Nebo volejte
  +420 724 937 999 (T-mob)